Dlaczego warto czekać na Overwatch

1

Premiera Overwatch już za 2 dni dlatego warto podsumować, dlaczego warto zainteresować się tą grą i dlaczego warto na nią czekać.

Overwatch jest strzelaniną pierwszoosobową studia Blizzard Entertainment, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe jest to pierwsza gra „Zamieci” o takiej konwencji i mechanice.

Prostota rozgrywki

overwatch-gameplay-2Gra nastawiona jest na tryb rozgrywki wieloosobowej, w której mamy kilka trybów takich jak przesuwanie ładunku czy zdobywanie punktów kontrolnych. Jest to klasyczny shooter bardzo naciskający na współpracę między członkami drużyny. Widać, że Blizzard postawił na proste zasady i prostotę wynikającą z zabawy. Idealny tytuł dla tych, którzy nie chcą się wciągać w wielowątkową, rozbudowaną fabułę tylko od czasu do czasu zagrać kilka meczy.

W bohaterach siła

553496
Produkcja oferuje nam 12 map oraz 21 unikalnych bohaterów takich jak:

– Bastion
– D.Va
– Genji
– Hanzo
– Złomiarz
– Lucio
– McCree
– Mei
– Łaska
– Fara
– Żniwiarz
– Reinhardt
– Wieprzu
– Żołnierz 76
– Symetra
– Torbjorn
– Smuga
– Trupia wdowa
– Winston
– Zarya
– Zenyatta

Każda z nich ma własne zestawy ataków, umiejętności oraz tak zwane Ultimate abilities, które po załadowaniu odpowiedniego licznika możemy aktywować. Czasami jest to potężne wzmocnienie bohatera lub wskrzeszenie poległych członków drużyny. Wielokrotnie postacie z Overwatch porównywane były z tych z produkcji Valve – Team Fortress 2 i słuszne, ponieważ możemy znaleźć wiele podobieństw, ale należy je traktować jako inspiracja niż jako zwykła kopia. Ponadto za odpowiednią ilość waluty w grze możemy odblokowywać nowe skórki do naszych herosów, które zmieniają całkowicie wygląd i nadają im nowego charakteru.

okami_hanzo_skin-1Nie tylko dla weteranów

Wielkim plusem jest to, że nie musisz być weteranem FPS-ów, żeby zacząć przygodę z tym tytułem. To nie jest Dota czy League of Legends, w którym musisz znać dokładnie co zrobić, czego użyć i jak się zachować w danej sytuacji. Tutaj możesz szybko opanować podstawowe zasady panujące w nowym IP Blizzarda. Trybów jak na razie nie jest dużo dlatego nikt nie powinien się poczuć zagubiony. Warto dodać, że twórcy niedawno opublikowali wiadomość, w której potwierdzili, że gra będzie wspierana o nowe postacie, mapy i skiny, które będą darmowe dlatego miłośnicy zbierania nowej zawartości poczują się jak w domu.

Blizzard nie zawodzi

3RmukBlizzard przyzwyczaił nas wszystkich, że na ich gry musimy długo czekać. Nie zmienia to jednak faktu, że warto to robić. Produkcje są zawsze dopracowane i świetne pod względem rozgrywki oraz klimatu. Czy to World of Warcraft, StarCraft 2 czy najnowsze Diablo, twórcy stają na wysokości zadania podając nam gotowy, dopieszczony produkt. Również port konsolowy ich najnowszego dziecka jest zrobiony bardzo dobrze zapewniając nam płynną rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę. Miejmy nadzieję że będą oni wspierać swoją nową produkcję przez długi czas zaskakując nas nowymi pomysłami i przygodami w świecie Overwatch.

Premiera gry planowana jest na 24.05.2016 czyli już w najbliższy wtorek. Do zobaczenia na polu bitwy.

Gra ukaże się na PC, PS4 i XB1

  • Harall

    Oj z tym akapitem „Blizzard nie zawodzi” byłbym bardziej ostrożny :P