Scrap Mechanic

Nowa niezależna gra od studia Axalot Games, po kilku latach rozwoju i zamkniętych testów, już za dwa dni, bo 20.01.2016 roku wchodzi na Steam. Ukazuje się jednak niestety w wersji alfa z wczesnym dostępem.

źródło: www.scrapmechanic.com

Kojarzycie Robocrafta albo Besiege? Jeżeli te gry się Wam podobały warto sięgnąć po Scrap Mechanic!

Scrap Mechanic zaprasza nas do raju majsterkowiczów wypełnionego złomem. Gra jest wieloosobowym sandboxem z elemantami survivalu. Otwarty świat, mnóstwo narzędzi i części a jedynym ograniczeniami jest nasza wyobraźnia. Możecie tworzyć najróżniejsze maszyny, roboty, pojazdy, a nawet konstruować pułapki.

źródło: www.scrapmechanic.com

Nowy Minecraft?

Tryb przetrwania, kolekcjonowanie materiałów i budowanie schronień, budynków, mechanizmów, a do tego duży, otwarty i kolorowy bajkowy świat. Trudno nie odnieść wrażenia, że Scrap Mechanic jest podobny również do Minecrafta. Są jednak różnice, takie chociażby jak silniki i możliwość budowania pojazdów mechanicznych.

źródło: google.pl

Scrap Mechanic wyjdzie na razie z trybem creative, w którym będziemy mogli wypróbować nasze siły w konstruowaniu i budowie. Producenci obiecują jednak, że niebawem pojawi się również tryb survival, w którym wraz z innymi (tryb multiplayer) będziemy mogli przeżywać nasze przygody. W takim świecie wszystko będzie zależało od nas oraz innych graczy, z którymi będziemy mogli się zjednoczyć i podjąć się wspólnej walki z robotami, a może z nimi rywalizować i próbować podebrać im ich zdobycze.

źródło: google.pl
źródło: google.pl

Gra zapowiada się bardzo fajnie, jest to jednak wczesna wersja, więc odradzam na razie zakup. Polecam jednak obserować ten tytuł i czekać na to, co w przyszłości pokaże.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na stronie producenta, a także na Steam.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNA LCS: Tydzień 1.
Następny artykuł7 cud świata czyli rzecz o pewnym pojedynku
Aktualnie student 4 roku, zapalony gamer . W swoich artykułach chcę się z Wami podzielić moją własną wiedzą zdobytą w grach. Mam nadzieję, że wraz ze mną będziecie odkrywać ciekawe światy i poznawać interesujące postaci. W razie potrzeby służę pomocą. Piona!
  • Póki co te maszyny wyglądają dość zabawnie. Pytanie, czy ta pokraczność to kwestia wczesnej wersji testów czy nieudolności grających? :D

    • Drejx

      Raczej nieudolność grających, miałem okazję widzieć rozgrywkę w tą grę i naprawdę już w tej wersji posiada ona bardzo dużo opcji na budowę.