Duelyst, czyli niesamowicie wciągająca karcianka

0

Ostatnio, kiedy nie miałem w co grać, znalazłem Duelyst, czyli karciankę, połączoną ze strategią. Powiem jedno – niesamowicie wciągająca, posiadająca klimat gra!

Zacznijmy od samego początku – czym jest Duelyst?

Jak już wcześniej wspomniałem, jest to gra karciana, połączona ze strategią (chociaż każda karcianka ma w sobie elementy strategii, ale ciii). Na samym początku rozegramy 3 krótkie gry, które pomogą nam zapoznać się z zasadami gry. Następnie wybieramy tryb, jeden z czterech, w którym chcemy zagrać:

  • Practice – na samym początku możemy grać tylko w trybie practice. Jest to nic innego jak gra na boty, aby ogarnąć podstawowe zasady gry. Kiedy odblokujemy wszystkie klasy (działa to na tej samej zasadzie, co w Hearthstonie – musimy pokonać daną klasę, następnie otrzymujemy talię tego królestwa) to będziemy mogli przejść do innych, ciekawszych trybów.
  • Season Ladder – jest to zwykły ladder, w którym awansujemy, poprzez wygrywanie gier. Gramy tam jednak już na prawdziwych graczy, którzy niekoniecznie grają podstawowymi taliami, więc poprzeczka stoi wyżej, niż w Practice!
  • Solo Challenges – Ciekawy, prosty sposób na zdobywanie złota, które następnie możemy wydać na pakiety (tzw. Orby) lub areny (tzw. The Gauntlet – o tym za chwilę). Są to proste misje, które wykonujemy w około 10 sekund, a w nagrodę otrzymujemy od 5-10 złota. Jednak kolejne misje są coraz cięższe, więc niektóre wyzwania trzeba powtórzyć z 3 razy, więc czas ich wykonywania został wydłużony do 30 SEKUND!!11!
  • The Gauntlet –  Odpowiednik HSowej areny. Na samym początku wybieramy jedną z 6 klas (o nich niżej), a następnie wybieramy karty, które będą tworzyć naszą talię. Po uzbieraniu 30 kart zaczyna się zabawa, która trwa do 3 porażek lub do 12 zwycięstw. Jednak jest jeden haczyk – aby móc zagrać Gauntleta, należy rozegrać 20 gier w Season Ladder. Po zagraniu ich otrzymujemy darmowy klucz na 1 arenkę.2

Po dokonaniu wyboru, w którym trybie chcemy grać, należy wybrać talię. Do wyboru mamy 6 królestw: Lyonar, Songhai, Vetruvian, Abyssian, Magmar i Vanar. Oczywiście wszystke armie charakteryzują się czymś innym, jednak o tym może kiedy indziej. Dostępne mamy 6 talii startowych, jednak jeżeli mamy chęci oraz karty, to można także bawić się w tworzenie własnych, niezwyciężonych decków!

1

Teraz przechodzimy do rozgrywki. Rozpoczynamy naszą przygodę z bohaterem, który ma statystyki 2/25 (2 ataku, 25 zdrowia). Tak, w tej grze bohaterowie nie potrzebują broni, by atakować. Po odrzuceniu kart z ręki startowej (uwaga, na 5 kart, które dobieramy na samym początku, możemy odrzucić tylko 2, więc muszą być to przemyślane decyzje!) zaczyna się gra. Gracz pierwszy, czyli ten, który wykonuje ruch pierwszy, na start ma 2 many, natomiast gracz drugi (czyli ten, co wykonuje ruch drugi) ma owego surowca na start 3. Na planszach znajdują się kulki, co one dają? Jeżeli postawimy na nich swojego Generala (czyli bohatera) lub swojego „stronnika”, to otrzymamy dodatkowy punkt many do końca tej tury. Możemy poruszać się naszą postacią po określonej liczbie pól, dawać jej buffy, np. do ataku, rzucać zaklęcia na wrogich oraz swoich stronników, przywoływać różne kreatury na polach, nad którymi mamy kontrolę, czyli wokół przyjaznych jednostek. Wszystko sprowadza się do jednego, aby pokonać naszego przeciwnika!3

Wszystko jest okraszone przepiękną, pikselową grafiką, świetnym lektorem oraz ślicznym, klimatycznym soundtrackiem. Po prostu grać, nie umierać! :D

Chcecie usłyszeć ciekawostkę? Shadet jest pierwszym i (chyba) jedynym Polakiem, który został nr 1 na świecie w Duelyst! Raz na jakiś czas postuje on na swoim Fanpage zdjęcia i porady do Duelyst, więc zalecam się zapoznać z jego stroną na Facebooku! 4

Na co czekacie! Zacznijcie grać już dzisiaj i pokażcie swoim wrogom, gdzie raki zimują >:D