Minął nieco ponad miesiąc od premiery Overwatch a nowy tytuł od Blizzarda sprzedał się już w ponad 10 milionach egzemplarzy. Jak się ostatnio okazało gra zdobywa na popularności również w Korei Południowej.
121aWedług statystyk prowadzonych na stronie www.gametrics.com Overwatch po zaledwie miesiącu od premiery stał się najpopularniejszą grą w koreańskich kafejkach internetowych. Może wydawać się dla nas to śmieszne, bo kafejki internetowe praktycznie wymarły w Polsce jednak w Korei są one wciąż bardzo popularne. Po 204 tygodniach (prawie czterech latach) dominacji popularnego na całym świecie Lola w końcu znalazł się tytuł, który przerwał dominację w koreańskich kafejkach. Gry od Blizzarda nie są obce Koreańczykom, nie od dziś wiadomo, że Starcraft jest niezwykle popularnym tytułem e-sportowym, a jak dobrze wiemy D’va też lubiła też spędzała godziny grając w Starcrafta. Czy to oznacza koniec ery League of Legends w Korei? Jest zbyt wcześnie, aby mówić o końcu lola, ale na pewno zmiana na pierwszym miejscu w statystykach pokazuje, że Overwatch zyskuje na popularności nawet w Azji.

 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTENTAKILL! 10x Illaoi bawi się podczas OfA!
Następny artykułRelacja zdjęciowa E-SPORT NOW
Cześć, w internecie mówią na mnie Rej, gram dużo w najróżniejsze gry zaczynając od karcianek kończąc na FPSach. Overwatch to aktualnie gra nr. 1 która mnie zaintrygowała swoim gameplayem i sądzę ze szybko od niej nie odejdę.

BRAK KOMENTARZY