Jak zapowiada Jeff Kaplan- dyrektor gry i wiceprezes projektu-  zamknięta beta Overwatch będzie znowu dostępna już w lutym.

W zeszłym miesiącu, 10 grudnia, rozpoczęła się przerwa w zamkniętej becie Overwatch. Po ponad 900 000 rozegranych meczy, twórcy postanowili wprowadzić przerwę w rozgrywce, aby przeanalizować zebrane do tej pory dane i informacje dotyczące m.in. serwerów, rozgrywki, optymalizacji map i bohaterów. Była to kluczowa faza pracy nad projektem, która na szczęście dla graczy powoli dobiega końca.

8-156_g

Po przerwie należy oczywiście spodziewać się nowości i zmian. Dzięki sugestiom graczy rozpoczęto pracę nad nowym trybem gry, który wraz z nowymi mapami będzie dostępny po przerwie. Wprowadzono także nowy system postępu, oraz niezliczoną ilość zmian optymalizacyjnych i poprawek błędów. Przedłużenie przerwy (według początkowych informacji miała ona trwać do około połowy stycznia), Jeff Kaplan tłumaczy ilością owych zmian i zapewnia, że jakość zamkniętej bety na pewno będzie wyższa niż dotychczas, dostarczając beta- testerom jeszcze większej frajdy.