Witajcie w pierwszej części poradnika „Podstawy SoloQ”, w której dowiecie się, jak grając w pojedynkę prowadzić swoją drużynę ku zwycięstwu i piąć się w górę rankingu League of Legends.

Gotowi? W takim razie zacznijmy od podstaw w kilku punktach:

1. Precz z wymówkami
Brzmi to trochę jak hasło lansowane przez trenerów rozwoju osobistego albo dietetyków, lecz i tutaj zdaje egzamin. Bowiem tak jak i większość ludzkiej populacji, tak i gracze w League of Legends wprost uwielbiają zrzucać winę za porażkę na innych, nie widząc zupełnie swoich przewinień.

„ZAWSZE MAM NOOB TEAM”, „JESTEM W… ELO HELLLLLLL!” ,”JA TO MAM PECHA”, „MIAŁEM TROLLI W DRUŻYNIE” ,”W TEJ MECIE TYLKO ZERA WYGRYWAJĄ” – wymówek takich jak te, jest wiele więcej. To, co jednak musisz o nich wiedzieć, to fakt, że nie tylko nie pomogą Ci one wygrać gry, lecz wręcz przeciwnie – negatywnie wpływają na twoje podejście do gry i w sumie na jakość twoich poczynań w samej grze!

Wraz z wymówkami bowiem stawiasz się w roli Ofiary. Ofiara w grze, to ktoś, kto całkowicie jest zależny od przeciwników i sojuszników, nie ma żadnego wpływu na grę, może liczyć tylko na szczęśliwy traf, „Bo może tym razem trafię na prosów w drużynie!”. Takie myślenie jest zgubne.

Musisz stanowić jednoosobową armię!
Musisz stanowić jednoosobową armię!

Najprostszym lekarstwem na to schorzenie jest proste zdanie : Nie tłumacz się, działaj! Zupełnie nic się nie wydarzy dopóki, dopóty myślimy, że ktokolwiek z naszej drużyny będzie nas pchał pod górę. To jest tylko i wyłącznie Twoja rola. Musisz wejść na ten szczyt o własnych siłach.

 

2. Solo Q = gra indywidualna
O ile rozgrywka w Lidze toczy się w drużynach, o tyle za to, czy zwyciężysz, odpowiadasz przede wszystkim Ty sam/sama. Wskazówka widnieje już w nazwie trybu: SOLO = gra jednego gracza.Mówiąc bardziej szczegółowo: musisz poprowadzić drużynę.

„Jak to, przecież wygrałem swoją linię, czy to nie wystarczy?” – aż chce się zapytać.Odpowiedź brzmi: nie do końca. Cóż bowiem z tego, że przeciwnik na Twojej linii został zmiażdżony, podczas gdy reszta wrogów zrobiła to samo z Twoją drużyną? Dlatego właśnie trzeba postawić sprawę jasno: TY jesteś tym, który ma przewodzić drużynie i poprowadzić ją na szczyt. Musisz wchodzić do gry ze świadomością, że jeśli Ty tego nie zrobisz, to nie zrobi tego nikt inny.

3. Podsumowanie
Zapamiętaj więc, drogi czytelniku, cztery podstawowe reguły, którymi powinieneś kierować się podczas gry:

1)Gra kończy się dopiero wtedy kiedy Nexus – przeciwny bądź Twój – jest zniszczony. Jedna, czy dwie dobrze rozegrane akcje nie stanowią o zwycięstwie.

2)Wynik gry zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Nikt nie wygra gry, jeśli sam jej nie wygrasz.

3) Jeśli chcesz wygrać musisz poprowadzić drużynę od początku do końca na szczyt. Nikt tego za Ciebie nie zrobi, nawet, jeśli w drużynie posiadasz innych, dobrych graczy.

4) Wyjdź z roli Ofiary i zacznij grać! Skup się na grze. Ktoś Cię rozprasza cały czas flejmując na czacie? Wycisz go, nie wdawaj się w dyskusje.Zastosowanie się do tych podstawowych porad samo w sobie powinno zwiększyć nie tylko waszą skuteczność na Fields of Justice, lecz także poprawić samą radość z gry.

Bądź przykładem dla swoich towarzyszy!
Bądź przykładem dla swoich towarzyszy!

W kolejnych częściach poradnika wprowadzę was na głębsze wody, przedstawiając praktyczne triki, dzięki którym bez problemu powinniście sięgnąć wyższych dywizji w rankingu.

Jeśli macie zaś więcej pytań, napiszcie do mnie wiadomość na mojej stronie TUTAJ.
Dzięki za uwagę i do następnego!

BRAK KOMENTARZY