Ludum dare 35 – światowy konkurs

Ludum dare 35

0

Witajcie kochani!
Właśnie odbył się kolejny game jam „Ludum Dare”

Ludum dare jest konkursem historycznym i jednym z niewielu, który przetrwał do naszych czasów między innymi przez to, że był łagodniejszy.
Zaraz, zaraz… Może od początku ;)

Świat się zmienia, coraz więcej ludzi interesuje się programowaniem, więc i grami interesuje się coraz szersza rzesza osób. W związku z tym, że każdy jest inny , więc co innego się mu podoba. Niektórzy przez lata nie znaleźli idealnej gry dla siebie lub znaleźli i postanowili ją poprawić. Tak właśnie większość ludzi zaczyna bawić się w programowanie gier w śród nich znalazłem się i Ja. Kiedy dołączałem do TK Games, nie wiedziałem, że wciągnie mnie to tak bardzo. Obecnie ludzie zrzucają się na sale w których wraz z innymi mogli by po programować, o ile to możliwe wynajmuje się sale na uczelniach. Praktycznie codziennie jest jakiś jam lub compo. Nie wierzcie nam na słowi sprawdźcie sami: http://www.indiegamejams.com/

Niektóre jamy są starsze i bardziej popularne, część z nich przypisana jest do miejsca inne odbywają się w internecie. Najciekawsze jamy o których słyszałem to castle game jam w którym biorę udział kosztował 100 euro za najtańszą wejściówkę, a odbywa się na zamku w skandynawii. Innym ciekawym jamem jest jam na statku zobaczcie jak wygląda zapowiedź :D

Popularność ludum rosła przez lata, niestety raczej odbywa się on na ziemi w salach, które sami sobie wynajmujecie lub w domu. Dużym atutam jest jednak to, że KAŻDY może wziąć w nim udział. W tym roku tytułem jamu była zmiennokształtność i dwie kategorie:
– COMPO, gdzie wszystko musiałeś stworzyć sam w 48 godzin i dać dostęp do kodu źródłowego
– JAM, gdzie można korzystać z darmowych rozwiązań, a grę możecie robić grupowo!
Najważniejsze „każdy wygrywa”! Nagrodą jest własna gra. Każdy zrobi inną grę, ale ci którzy się przyłożą mogą liczyć na nagrodę dodatkową, czyli sławę w środowisku międzynarodowym. Dlaczego więc ludzie masowo tracą życie na Jamy? Odpowiedź jest prosta, bo lubią rywalizację, chcą stworzyć coś i lubią wygrywać.

Jeżeli chcecie zobaczyć moją pracę zachęcam, po lażdym dniu wrzucałem kolejne zbudowane wersje:
https://drive.google.com/folderview?id=0B9us6iCnRLpET2lHQWROX29tYWM&usp=sharing

Link do gier, które powstały na tym ludum:

Ludum Dare 35

W roli wytłumaczenia braku materiałów nagrałem video. Przepraszam, za nie regularność.

Czester16