Hearthstone – wprowadzenie

Co to tak właściwie jest?

0
źródło: https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/gallery/ASW4ACCHGE991428977059569.jpg

Hearthstone: Heroes of Warcraft to karcianka od dobrze już wszystkim znanego Blizzarda, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie.
Przyjemna dla oka, sielankowa oprawa graficzna oraz proste do opanowania zasady zapewnią Wam świetną rozrywkę już od pierwszych chwil zabawy, a gra potrafi przykuć do krzesła na naprawdę długi czas.

źródło:
http://www.blogcdn.com/wow.joystiq.com/media/2013/08/hsbeta-2.png

Po pierwszym odpaleniu gry na swoim koncie battlenet zostaniecie przeprowadzeni przez krótki (i całkiem zabawny) samouczek, który w przystępny sposób zapozna Was z ogólnymi zasadami gry.
Po pokonaniu ostatniego tutorialowego bossa, będziecie dobrze przygotowani na stawienie czoła pozostałym karczemnym przygodom, a rzeczy do roboty jest całe mnóstwo!

źródło:
http://www.gatheryourparty.com/wp-content/uploads/2014/03/arena.jpg

Oto tryby rozgrywki jakie zaproponować Wam może Hearthstone:

Gra na Boty – poćwicz swoje karciane umiejętności grając przeciw komputerowym przeciwnikom. Poziom trudności AI można zmienić na wyższy

Gra z przyjacielem – Niepunktowany tryb, w którym możesz się pojedynkować ze swoimi znajomymi z battlenet.

Zwykła Gra – w tym trybie rozgrywki będziesz mógł się zmierzyć z innymi graczami, oraz sprawdzić jak zbudowana przez Ciebie talia radzi sobie z pomysłami innych osób.

Gra Rankingowa – rywalizuj z innymi graczami i pnij się w górę rankingowej drabinki aż do osiągnięcia rangi Legendy (najwyższa ranga dla elitarnych graczy, po osiągnięciu której każdy może zobaczyć którą lokatę zajmuje wśród wszystkich graczy w danym regionie). Pamiętaj jednak, że w tym trybie za zwycięstwo zostaniesz zasłużenie nagrodzony, jednak za porażkę stracisz nieco rankingowych punktów.

Karczemna Bójka – zmieniający się co tydzień specjalny zestaw niestandardowych zasad, na których będziesz mógł zagrać z przyjaciółmi lub z losowym przeciwnikiem.

Przygoda – osobliwa odmiana gry na boty, w której przemierzysz mroczne lochy lub pełne gorącej lawy jaskinie, aby rzucić wyzwanie zamieszkującym je potężnym kreaturom!
Za ten heroiczny wyczyn czeka Cię również hojna nagroda w postaci unikalnych kart, które dołączą do Twej kolekcji.
Dostępne na 2 różnych poziomach trudności.

Arena – niesamowicie interesujący tryb, w którym najpierw składacie swoją talię poprzez trzydziestokrotne dokonanie wyboru, którą z 3 losowych proponowanych kart chcecie umieścić w swojej arenowej talii, a następnie zawalczycie przeciw innym tworzonym w ten sam sposób taliom. Zasady panujące na arenie są bezlitosne. Masz jedynie trzy szanse, im więcej przeciwników uda Ci się pokonać przed poniesieniem ostatniej porażki, tym pokaźniejsza czeka Cię na końcu nagroda ;)

booster

źródło:
https://i.ytimg.com/vi/FPJJReqGzBM/maxresdefault.jpg

Hearthstone jest to oczywiście gra kolekcjonerska.
Oznacza to, że na początku otrzymujecie startową pulę kart, a w trakcie gry zdobywać będziecie paczki zawierające dodatkowe karty o różnym poziomie rzadkości (zwykłe < rzadkie < epickie < legendarne!)

Wraz z rosnącą kolekcją, zwiększy się ilość możliwych kombinacji, które zechcecie przetestować dając upust swojej wyobraźni.

Jest to świetna gra zarówno dla niedzielnych graczy, gdyż gra cieszy nawet przy mniejszej ilości posiadanych kart, jak i dla profesjonalistów, których trudy oraz długie spędzone przed grą godziny zostają docenione ;)

Życzę wszystkim dobrej zabawy z grą, a już niedługo kolejny artykuł poświęcony temu, jak dobrze zacząć swoją przygodę z HS!

Marek „Xyrron” Pakieser ;)

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPremiera SW Battlefront już za 3 dni
Następny artykułOdwieczne Bo7
Zwolennik wszelkiego rodzaju gier karcianych oraz old schoolowych RPG ;) Wielokrotna legenda w Hearthstone i zapalony deckbuilder. Znany ze swych niekonwencjonalnych rozwiązań. Obecnie student Politechniki Gdańskiej.