Return 2 Games: Book of Demons – parodia Diablo z ciekawym stylem

0

Całkiem niedawno do sieci trafił pierwszy zwiastun nowego hack n slasha polskiego studia Thing Trunk – Return 2 Games.

bod_artwork_03Czym jest Return 2 Games? Jest to seria siedmiu unikalnych gier inspirowanych (jak twierdzą sami twórcy) „złotymi dniami grania na komputerach osobistych”. Book of Demons jest, natomiast pierwszą z siedmiu nadchodzących gier z serii. Co ciekawe, nie będzie to zwykły hack n slash. Wyróżnia go to, że będzie czystą parodią najpopularniejszej gry gatunku – Diablo. Twórcy celują w to, aby gra była śmieszna w swoim odbiorze, prosta w mechanice i cieszyła oko.

Papier, kamień, nożyce

bod_screenshot_01
Tytułowy papier w nagłówku nie znajduje się w nim bez powodu. Autorzy wybrali niecodzienną i zarazem bardzo cieszącą oko oprawę wizualną przypominającą papier. Postacie poruszają się w charakterystyczny, skaczący sposób i przyznam, że prezentuje się to sympatycznie.

Dobrze mieć wybór

bod_screenshot_02W Book of Demons nie mogło zabraknąć różnych klas postaci. Do wyboru mamy 3:

– Wojownik
– Mag
– Łotrzyk

Każda z nich posiada własny zestaw ataków, ekwipunek i styl rozgrywki. Wojownik charakteryzuje się w broni białej, a mag i łotrzyk atakują z dystansu. Co ciekawe, w grze mamy możliwość dodawania ulepszeń w postaci kart. Tworzymy własną talię, coś na wzór takiej znanej nam z Hearthstone i mamy, unikalny zestaw ulepszeń i bonusów.

Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na trzeci kwartał 2016 roku, bo właśnie na ten okres została zapowiedziana premiera gry. Sami przyznajcie, że pomysł zapowiada się ciekawie.