Bastion – gra, której nie można pominąć.

0
http://tvgry.pl/galeria/hots/N960/221_187293483.jpg

Bastion to gra, która ma już swoje lata (po raz pierwszy zawitała na rynek w 2011 roku, pod banderą studia Supergiant Games) jednak trawi mnie troska o wszystkich, którzy nieświadomie przeszli obok tego tytułu. Będący niezależną produkcją Bastion mógł zostać pominięty w huku premier mainstreamowych, dużych tytułów.

Stawiam złoto przeciwko miedziakom, że przypadnie ona do gustu zarówno graczom niedzielnym jak i weteranom elektronicznej rozrywki!
Dlaczego tak uważam?
Rozsiądźcie się wygodnie i posłuchajcie…

http://vigilantgamers.com/wp-content/uploads/2015/04/bastion-04.png

Trafiamy do świata dotkniętego kataklizmem, jako jeden z niewielu ocalałych. Wcielamy się w bohatera zwanego Kid (czyli po prostu dzieciak) i staramy się odkryć przyczynę katastrofy, aby odwrócić jej skutki.
Bastion jest ostatnią bezpieczną enklawą w tym dotkniętym zagładą świecie i bazą wypadową Kida. Spotykamy w nim innych ocalałych oraz wyposażamy się na kolejne wyprawy.
Sam Bastion jest przez nas sukcesywnie rozbudowywany i przyozdabiany różnymi znalezionymi w trakcie misji przedmiotami. Niektóre mają znaczenie jedynie fabularne, inne odblokowują zaś nowe wyzwania.
Kolejno dobudować możemy np świątynię, gdzie zwiększamy ilość zdobywanego doświadczenia oraz odłamków (waluta w grze) kosztem mocniejszych przeciwników lub kuźnię pozwalającą na modyfikację uzbrojenia.
Przez kolejne lokacje prowadzi nas świetny narrator oraz niezwykle klimatyczna muzyka, która jest zdecydowanie najmocniejszą stroną tej gry!

http://mypsvita.pl/bastion-zmierza-na-playstation-vita-i-playstation-4/

Modelowi rozgrywki najbliżej chyba do prostego hack’n’slash’a jednak jest on otoczony tak ogromną ilością szczegółów oraz umiejscowiony w tak pomysłowym świecie, że monotonii nie odczuwamy ani przez moment.
Jak na tak krótką grę, arsenał broni oraz wzmacniających toników, a co za tym idzie, możliwość kustomizacji postaci jest naprawdę imponująca. Dodatkowo każdą broń można pomiędzy misjami modyfikować według własnych potrzeb.
Poza głównym wątkiem, można też realizować specjalne wyzwania, za które zostaniemy sowicie nagrodzeni w zależności od rezultatu i o ile uzyskanie wyniku zapewniającego pierwszą z nagród jest stosunkowo proste, to za odblokowanie ostatniej należą się owacje na stojąco ;)

Ukończyłem historię zaledwie w zeszłym tygodniu, a moje serce płacze już z tęsknoty za magicznymi, unoszącymi się w powietrzu krainami, zaś w mojej duszy gra przepiękna melodia wygrywana przez uratowaną harfiarkę.

http://zagraceni.pl/wp-content/uploads/2011/07/bastion_scr.jpg

Bastion to obowiązkowa pozycja dla każdego gracza. Wrażenia z nią związane są jedyne w swoim rodzaju, a fenomenalna ścieżka dźwiękowa na długo zapada w pamięć.
Gra jest kompletnie relaksująca, a zarazem przykuwająca uwagę, nie pozostawiając miejsca na nudę.
Kilka możliwych zakończeń zachęca do przejścia gry na nowo zaraz po skończeniu.
Nie żałowałem ani jednej spędzonej przed nią minuty i stanowczo zachęcam do ukończenia tego tytułu!

Tryb gry: Single Player
Grywalność: 9/10
Grafika: 7/10
Audio: 10/10 – REWELACYJNE!
Czas ukończenia: około 8 godzin

Życzę niezapomnianych chwil spędzonych na ratowaniu świata, oraz podzielenia się wrażeniami w komentarzach ;)