5 najlepszych gier indie – kwiecień 2016

1

Witajcie, dzisiaj postanowiłem zacząć nową serię, która będzie skupiała się na pokazaniu najciekawszych gier indie z danego miesiąca tak, aby każdy zainteresowany tą tematyką mógł zagrać w coś ciekawego.

Enter the Gungeon

gungeon_screen_1Enter the Gungeon to połączenie dwóch gatunków – Dungeon Crawlera i dwuwymiarowej strzelaniny. Gra charakteryzuję się losowo generowanymi podziemiami, które przemierzamy z bronią palną w rękach eliminując wszystko, co się rusza. Niezwykły jest jednak fakt, że twórcy za główną tematykę produkcji uznali właśnie broń. Możemy jej znaleźć dziesiątki rodzai i posłuży nam ona do zabijania przeciwników, którzy są pociskami, nabojami, a nawet granatami. Musicie przyznać, że pomysł wydaje się być ciekawy.

1979 Revolution: Black Friday

1979-revolution-black-friday-03-08-16-11979 Revolution to gra przygodowa opowiadająca o islamskiej rewolucji w latach 70 i 80 dwudziestego wieku, Gracz wciela się, w reportera który za pomocą zdjęć jako głównej broni będzie usiłował udowodnić złe działanie władzy. Szczególny nacisk twórcy kładą na tytułowym czarnym piątku 8 września ’78 roku.

Banner Saga 2

tbs2ledeBanner Saga 2 jest bezpośrednią kontynuacją wydanej w 2014 roku części pierwszej. Ponownie trafiamy do fantastycznego świata mitologii skandynawskiej, w której ludzie oraz olbrzymy próbują przetrwać. Usprawniona część pierwsza z nową opowieścią – Czy może być lepiej ?

Stories: The Path of Destinies

36190303stories02first1280-1447790320242_1280wStories to produkcja o bardzo przyjemnej szacie graficznej przypominającej filmy animowane. W grze wcielamy się w podniebnego lisiego korsarza, który postanawia uratować ojczyznę. Gra jest typowym hack n’ slashem RPG z widokiem sponad głowy bohatera, w którym przemierzamy dalsze lokacje i podnosimy poziom naszej postaci zdobywając w międzyczasie coraz lepsze przedmioty. Ciekawym rozwiązaniem przypominającym grę Bastion jest narrator komentujący wydarzenia dziejące się na ekranie.

Severed 

severed_screenshot_04Severed jest dla mnie dużym zaskoczeniem, ponieważ miało premierę wyłącznie na zapomnianą już przez większość konsolę Playstation Vita. Grę stworzyło studio odpowiedzialne za grę Guacamelee, w której oprawa graficzna jest bardzo podobna jak w Severed. Jest to dynamiczna gra akcji rozgrywająca się w świecie fantasy. Gra polega na walce z coraz trudniejszymi wrogami napotkanymi podczas eksploracji mrocznego świata. System walki jest oparty na wykonywaniu różnych sekwencji poprzez ruchy na ekranie dotykowym.

Mam nadzieję, że któraś z tych gier jest dla Was ciekawa i zechcecie sięgnąć po nie, aby zagłębić się w ciekawy świat gier niezależnych. :)

 

  • Psychozapiski

    Extra! na taki ranking czekałam :)