Punch Club – czyli Ty też możesz zostać bokserem

0

Jak wszyscy, wiemy, gry Indie próbują nas przyciągnąć coraz to ciekawszymi pomysłami i ciekawą mechaniką rozgrywki. Nie inaczej jest w sytuacji produkcji studia Lazy Bear Games. Punch Club jest symulatorem boksera po przejściach próbującego wybić się na sam szczyt bitewnego świata, ale po kolei!

Trudne dobrego początki

us-iphone-1-punch-clubGra zaczyna się krótkim przerywnikiem, w którym ojciec głównego bohatera ginie z rąk tajemniczej postaci o czerwonych oczach. Przed śmiercią prosi syna, aby przyrzekł mu, że będzie ciężko trenować i w przyszłości zostanie wielkim wojownikiem. Trafiamy pod opiekę człowieka, który postara się nas wspomóc na drodze do sukcesu. Następnie budzi nas dźwięk telefonu i zaczynamy właściwą rozgrywkę.

Trenuj, trenuj i jeszcze raz trenuj

punch-club-gym

Po krótkim wprowadzeniu w świat gry który ewidentnie pokazuje nam że jest nieprzyjazny osobom które nie potrafią właściwie wyprowadzać ciosów pięścią trafiamy pod skrzydła faceta o imieniu Mick. To właśnie on zauważył w naszym bohaterze potencjał i zechciał nas wspomóc abyśmy odnieśli bokserski sukces. Naszym zadaniem jest oczywiście ciężki trening który możemy odbyć w najbliższej siłowni a z czasem jeśli uzbieramy odpowiednią sumę pieniędzy i będziemy posiadać odpowiednio wysokie statystyki postaci w naszym mieszkaniu po zakupie odpowiedniego sprzętu. Główne statystyki mamy 3 – siłę, zręczność i wytrzymałość oraz posiadamy statystyki poboczne takie jak zdrowie, głód, humor czy wskaźnik zmęczenia. Poziom tych pobocznych mówi nam czy nasza postać jest zdolna do treningów czy, pracy, dzięki której zdobywamy pieniądze na wcześniej wspomniany sprzęt sportowy i jedzenie. Natomiast główne podnosimy intensywnymi treningami, które powinny być regularne, ponieważ z upływem czasu mogą się one zmniejszać. Ponadto mamy dostęp do małej mapy świata, w której możemy się przemieszczać pomiędzy lokacjami takimi jak siłownia, sklep ze sprzętem, restauracja, teren budowy itd.

Czas skopać kilka tyłków

9430229Przejdźmy do samego systemu walki i tego, gdzie tak naprawdę możesz się sprawdzić w boju. Do dyspozycji mamy poziom turniejowy, gdzie po kolei pokonujemy mniej lub więcej wymagających przeciwników oraz nielegalny, podziemny klub, gdzie najwięksi twardziele walczą o tytuł. Przed każdą walką i w czasie przerw po kolejnej rundzie, których możemy mieć aż 20 wybieramy odblokowane wcześniej umiejętności. Umiejętności te zdobywamy poprzez punkty naszej postaci tworząc własne unikalne zestawy ataków i styl rozgrywki. Możemy postawić w całości na siłę, ale możemy mieć wtedy luki w obronie, więc lepiej przemyśleć każdy, wydany punkt.

Podsumowując

ss_2fdd13d9747076b5c03412ff3ed5fa59b07cc980.1920x1080Punch Club jak widzicie nie jest grą, w której wyłącznie okładamy się po mordach. Mamy tutaj obecny system upgrade, upływający czas, potrzeby naszej postaci oraz możliwość zarabiania pieniędzy. Graficznie może nie są to fajerwerki, muzyka mogłaby być bardziej zróżnicowana, ale powiem Wam na swoim przykładzie, że system „jeszcze jednej walki” wciąga jak bagno chociaż nie ukrywam, że z czasem możemy być znudzeni koniecznością powtarzania tych samych czynności. Niemniej jednak polecam Punch Club każdemu kto lubi gry Indie oraz ma ochotę na małą odskocznię od wymagającej fabuły, strzelania i smoków ziejących ogniem.

Gra ukazała się na PC, telefonach z systemem Android oraz iOS

BRAK KOMENTARZY