Gry Indie w które warto zagrać

0

 

Oczekując na tytuły wielkich branżowych gigantów takie jak Mirrors Edge Catalyst, Uncharted 4, Mafia III czy Hitman warto moim zdaniem czasami sięgnąć po produkt mniejszego studia, po grę typu Indie, która już wielokrotnie urzekła nas nietypową grafiką, mechaniką rozgrywki albo po prostu pomysłem na siebie. W tym artykule postaram się przedstawić Wam kilka ciekawych pozycji, które miały swoją premierę albo dopiero ukarzą się w bieżącym lub przyszłym roku.

Eitr

eitr-battle-2Pierwszą grą jaką chciałbym Wam przedstawić jest Eitr. Jest to zręcznościowa gra RPG. Ciekawym faktem jest to, że produkcja czerpie bardzo dużo z mitologii nordyckiej i twórcy starają się wiernie odwzorować tamtejsze bóstwa, magiczne przedmioty oraz potwory. Fabuła związana jest w magicznym drzewem o nazwie Yggdrasill, które pod wpływem substancji zwanej Eitr zostaje zarażone. Oczywiście odbija się to negatywnie na świecie gry, a naszym zadaniem będzie powstrzymanie sił ciemności i ratunek magicznej krainie. Oryginalny jest również styl gry. Autorzy zdecydowali się na staro szkolną pikselową grafikę z nowoczesnymi efektami.

Night in the Woods

do projektuWbrew pozorom produkcja studia Infinite Ammo nie jest zwykłą platformówką, to gra eksploracyjna stawiająca nacisk na relacje głównego bohatera z postaciami niezależnymi i ciekawie zarysowaną fabułą. Night in the Woods przedstawia nam historię kotki o imieniu Mae, która postanowiła porzucić studia, aby wrócić do rodzinnego miasta w celu spędzenia ostatnich lat swojej młodości z najbliższymi znajomymi. Każda postać niezależna jest unikatowa i ma swój własny charakter, własną historię i stosunek do głównego bohatera. Z czasem Mae orientuje się, że zarówno jej przyjaciele, jak i miasto ulega zmianie, a ma to coś wspólnego z czymś co grasuje w pobliskim lesie.

No Man’s Sky

maxresdefaultCzy kiedykolwiek marzyliście, aby móc dowolnie eksplorować niezbadane, dzikie tereny wszechświata? Nazywać odkryte przez siebie planety, budować nadajniki, sprawdzać rozmaite, nowe gatunki fauny i flory? No Man’s Sky od studia Hello Games da Wam taką możliwość. „Niebo niczyje” jest nietypową grą sandboxową w klimatach science-fiction. Dlaczego nietypową? Dlatego, że twórcy oddają w nasze ręce wielki, praktycznie nieskończony świat gdzie naszym celem jest zbadanie go. Największym plusem jest zdecydowanie to, że jako pilot naszego myśliwca nic nas nie ogranicza w dowolności i kolejności odkrywania, a należy zaznaczyć, że każda planeta ma być inna. Do tego możliwość tworzenia własnej mapy kosmosu. Zapowiada się wiele godzin ciekawej zabawy.

Cuphead

450_252274792

Cuphead to zdecydowanie najbardziej sympatyczna gra w naszym dzisiejszym zestawieniu. Jest to dwuwymiarowa gra platformowa w klimacie starszych produkcji Disneya. Fabuła opowiada o tytułowym Cupheadzie, który sprzedał swoją duszę diabłu. Żeby odzyskać straconą duszę musi na nią zapracować i pokonać wielu bossów, którzy rządzą światem gry. Fabuła nie jest tutaj najważniejsza, natomiast pierwsze skrzypce gra tutaj oprawa audio wizualna stylizowana na kreskówki lat 30 ubiegłego wieku. Wszystko łącznie z postaciami i tłami jest ręcznie rysowane i musicie sami przyznać, że wygląda to doskonale. Co ciekawe, gra będzie posiadała tryb multiplayer, w którym dwójka graczy będzie zmagała się z coraz to trudniejszymi bossami.

Stardew Valley

Stardew-Valley-Free-Download-Game-PC-Version-Craked

Macie dość ciągłego zabijania, krwi, potworów i intryg? Macie ochotę zrelaksować się przed ekranem przy niewymagającej rozgrywce, a do tego podobał Wam się Harvest Moon i Animal Crossing? Stardew Valley jest jak najbardziej dla Was. Gra niezależnego studia Concerned Ape opowiada o osobie zmęczonej życiem w wielkim mieście, w ciągłym biegu i natłoku pracy w biurze, która postanawia wyjechać na wieś w poszukiwaniu spokoju i w chęci spełnienia się w innej roli niż wypełnianie sterty papierów na biurku. Gracz wciela się w farmera, nowego mieszkańca miasta Stardew Valley. Naszym głównym celem jest sadzenie i hodowla roślin oraz opieka nad zwierzętami. Z czasem nasze gospodarstwo będzie dawało nam większe zyski i większe możliwości rozwoju. Dodatkowo wszyscy mieszkańcy miasta mogą zaoferować nam zadania, za które otrzymujemy różne korzyści oraz zdobywamy ich coraz większe zaufanie. Nie zabrakło w grze również elementów RPG gdzie przykładowo odkrywamy jaskinie i zdobywamy rzadkie przedmioty.

Superhot

alley1-1030x579
Superhot to dla mnie jedno z największych pozytywnych zaskoczeń tego roku (a rok tak naprawdę dopiero się zaczął). Gra Piotra Iwanickiego jest pozornie zwykłą strzelaniną pozbawioną ciężkiej kolorystyki i rozbudowanej, wielowątkowej fabuły, ale wyróżnia się jedną oryginalnie wykonaną mechaniką – czas w grze upływa wyłącznie kiedy nasza postać się rusza. Daje to doskonały efekt kontroli naszych działań oraz poczucie tego, że każdy nasz krok może dzielić nas od śmierci i musi być przemyślany. Gra jest stworzona na silniku Unity, dominują tutaj wyłącznie 3 kolory, biały, czerwony oraz czarny. Muszę stwierdzić, że Superhot jest to na swój sposób unikatowa i wyjątkowa produkcja, którą z przyjemnością skończyłem za jednym podejściem.

Outlast 2

outlast_2_header_1
O kolejnej grze Red Barrels nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Wiemy, natomiast że twórcy obiecują, że kolejna część znanego survival horroru będzie jeszcze lepsza od poprzedniczki. Autorzy postanowili nie wracać do historii przedstawionej w jedynce oraz dodatku tylko skupić się na zupełnie nowej fabule i postaciach.

Oczywiście nie są to wszystkie ciekawe gry, które pojawią się w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie przejdziecie obok tych produkcji obojętnie i postanowicie chociaż sprawdzić dany tytuł.