Kolejna dawka dla smakoszy Game Dżemów

0

Witam was w krótkim info o TK Game Jamie.

Game Jam to wydarzenie polegające na tworzeniu gry w samemu lub w grupie. Uczestnicy dostają określony temat (zawsze tuż przed rozpoczęciem) i limit czasowy. Następnie walczą ze snem, pobudzają własną kreatywność i motywują się wzajemnie. Przy okazji podnoszą umiejętności związane z tworzeniem kodu, grafiki, muzyki i ogólnego designu.
Tk Game Jam został zaplanowany około miesiąc po GGJ, jeżeli nie byliście to zachęcam was do przyjścia, jeżeli byliście na GGJ to zachęcać was nie muszę. Dla tych, którym nie udało się przyjść chciałbym przedstawić swoje stanowisko dotyczące Game Jam’ów.

W moim przypadku każdy Game Jam kończył się nie przespanymi nocami, masą ludzi, których poznałem, oraz nabytych doświadczeń i nagród. Największymi nagrodami było poznanie Maćka Golca, którego poznałem na TK Game Jamie 2014 zaczęliśmy rozmyślać o wspólnym projekcie. Wraz z nim i Arturem Szczęchem po krótkich ustaleniach zaczeliśmy pracować nad prototypem i fabułą gry Dynasty of Shadows – grą która wielu przypomina gothica i której skończenie jest naszym marzeniem. Drugą równie ważną nagrodą było poznanie pracodawcy – świetny człowiek swoją drogą. Tak! Game Jam to okazja do poznawania świetnych ludzi (w tym profesjonalistów).
Reszta nagród to wyróżnienia, nagrody rzeczowe, ale to nie dla nich się idzie na jamy, tylko dla ludzi. Podsumowując – najważniejsze co uznaję za nagrodę to możliwość poznania świetnych ludzi i spędzenia wspólnie z nimi czasu. W takich miejscach znajdzie się sporo ludzi ludzi, którzy będą w stanie Ci pomóc przy stawianiu pierwszych kroków. Nie bój się zacząć!
Przy pracy z pewnością przyda się kilka materiałów. Jeżeli potrzebujecie czegoś więcej piszcie komentarze są dla was, a my postaramy się na nie niezwłocznie odpisać.

Darmowe grafiki:

http://opengameart.org/

Darmowa muzyka i dźwięki:

http://www.digitaltrends.com/music/best-free-and-legal-music-download-sites/

http://www.hongkiat.com/blog/55-great-websites-to-download-free-sound-effects/

Wszystko dla Unity:

https://www.assetstore.unity3d.com/en/

“A co jeżeli spodoba mi się coś z Unity Assetstore, a tworzę w innym silniku niż Unity?”

W takim przypadku ciągamy z Assetstore’a elementy (przy pomocy Unity) do projektu. Potem kopiujemy potrzebne nam rzeczy z folderu projektu ( „ścieżka_do_projektu”/assets/ ) i podfolderu elementu (najczęściej nazwa paczki). Oczywiście nie zalecam tego rozwiązania.

 

Dla osób nie posiadających umiejętności programowania lub zaczynających przygodę z grami polecam poniższe narzędzia:

Game Maker http://www.yoyogames.com/studio

Allegro http://allegrojs.net/

Unity https://unity3d.com/get-unity/download

 

Zasady TK Game Jamu znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/562910373874316/

Czester1611892190_10204054186428613_5224563493502267728_nautor posta podczas wyjazdu na Slavic Game Jam 2015