NA Spring Playoffs #1

0
źródło: google.com

Początek playoffs

Wczoraj rozpoczęła się faza playoffs w Ameryce i Europie. Sześć pierwszych drużyn w tabeli każdego z LCS będzie rywalizować ze sobą o zwycięstwo i wyjazd na Mid Season Invitational do Szanghaju. Wczoraj oraz dzisiaj rozgrywane są ćwierćfinały, których zwycięzcy zagrają w przyszłym tygodniu w półfinałach z zespołami, które zajęły pierwsze i drugie miejsce podczas regularnego splitu.

Amerykańskie playoffs

Ćwierćfinały w Ameryce rozgrywane są między czterema drużynami: Cloud9 i Team Solo Mid oraz Team

źródło: lol.gamepedia.com

Liquid i NRG Esports. Triumfatorzy tych spotkań zmierzą się z półfinałach z Counter Logic Gaming oraz Immortals. Następnie zostaną wyeliminowane kolejne dwa zespoły a pozostałe zagrają w finale, stawką będzie wyjazd na międzynarodowe MSI w Chinach, gdzie zwycięska ekipa spróbuje swoich sił w walce z najlepszymi drużynami z całego świata.

Moje przewidywania

Wczoraj miejsce miał pierwszy ćwierćfinał, w którym zagrało TSM oraz C9. Zwyciężyło Team Solo Mid wynikiem 3-1. Po pierwszej grze wygranej przed Cloud9 wszystko wskazywało na to, że to oni okażą się stroną dominującą w tej serii, ale to TSM odzyskało kontrolę i pozostałe trzy gry były tylko formalnością. W półfinale zmierzą się z Immortals, którzy do tej pory zostali pokonani jedynie raz, przez Counter Logic Gaming. Pomimo faktu, że format BO5 często przynosił zaskoczenia to wątpię, żeby TSM zatrzymało rozpędzoną lokomotywę IMT.
Dziś odbędzie się spotkanie Team Liquid kontra NRG Esports. NRG jest typowym „średniakiem” w NA LCS i biorąc pod uwagę obecną formę TL nie mają większych szans na zwycięstwo, więc w półfinale z CLG zmierzy się właśnie TL. Jak wielokrotnie zaobserwować mogliśmy w przeszłości zawodnicy Team Liquid potrafią zaciekle walczyć w meczach o wysoką stawkę. Sądzę, że półfinał z udziałem obu tych drużyn będzie niezwykle ciekawy, ale zwycięsko wyjdzie z niego Counter Logic Gaming.
Wielce prawdopodobne, że w finale wezmą udział ekipy CLG oraz IMT. Counter Logic Gaming podczas regularnego splitu pokazało, że potrafią zwyciężyć przeciwko Immortals. To BO5 ma szansę być zarówno wspaniałym pojedynkiem tytanów League of Legends jak i czystą dominacją jednej ze stron. Dowiemy się tego z pewnością w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Obserwujcie na bieżąco!
Umysł podpowiada mi IMT ale serce jest za CLG!

BRAK KOMENTARZY