Odwieczne Bo7

0

Rok 2002. Chocapicc wchodzi do kawiarenki internetowej na ulicy Ciepłej w Białymstoku i zaczyna z chłopakami podejmować osiedlowy turniej 1v1 w Quake’a 2. Zabijcie mnie, nie mam pojęcia na jakich zasadach, jakie mapy czy cokolwiek. Wiem, że, jak na ośmiolatka przystało, odpadłem szybko. Jednak takie zawody były najpopularniejsze w Europie czy Ameryce Północnej. Małe kafejki zrzeszające lokalnych graczy.

Rok 2015. EnVyUs, zwycięzcy Dreamhacka w rumuńskim Cluj w CS:GO, nie stawią się w San Jose ze względu na zamachy terrorystyczne we Francji. Przesuwane loty, ewakuowane lotniska jako efekty tragicznych wydarzeń z Paryża spowodowały taką, a nie inną decyzję francuskiego zespołu. Od tego lokalnego turnieju ośmiolatka z Białegostoku minęło 13 lat.

Przez wiele lat walczyliśmy jako gracze z resztą świata. Jednostronne Bo7, nudne jak proces toczący się w dwóch instancjach lub PvP w HotSie. Zawsze dostawaliśmy tęgie baty od wszystkich. Rodzice byli pierwszą przeszkodą w naszej karierze e-sportowej. Chociaż nie oszukujmy się. W Settlersach nie wiele mogliśmy osiągnąć lub Heroes III, ale zawsze chcieliśmy te pięć minut więcej. Dla wielu 1.6 było czymś więcej niż tylko „oraniem na pubixach”. Jednak po bojach doprowadziliśmy do remisu i udowodniliśmy, że jak wy siedzicie przed telewizorami oglądając Modę na Sukces (Rip in pepperoni) to my odpoczywamy grając.

Potem słyszeliśmy, że to nie przyszłość. Studia. To jest to! Będziesz cudownym magistrem po zarządzaniu. Widzę te wille, samochody i kobiety. Ty natomiast mówisz, że nie chcesz kobiet, willi i samochodów, ja chcę dobre gpu i streamować dla ogółu. Po wielu bojach ponownie doprowadziliśmy do remisu i mamy nadzieję na zwycięstwo w tym Bo7.

Esports_Tournament_Prize_Amounts_1998–2014

Nawet udało nam się wyjść na prowadzenie. Kiedy w 2011 roku wystartował pierwsze The International w Dota 2 wszyscy oszaleli. Pula 1,6 miliona dolarów. Pierwsze miejsce zgarnia milion. Gigantyczne kontrakty w LCS, mnóstwo turniejów i stabilizacja w CSGO, aż do 14 milionów dolarów na TI5. Te wille, samochody i kobiety to już nie będą po zarządzaniu, a po emocjach, które przynosi gaming.

Jednak rzeczywistość walnęła nas z siłą Miley Cyrus na burzącej kuli. Chcąc wyjść z podziemia i odrębności, którą dostawaliśmy siedząc przy komputerze, zaczęliśmy wprowadzać gaming w świat, który nas otaczał. Pokazywaliśmy, że to też jest droga, która daje dach nad głową, daje możliwości, może być prawdziwą pasją dzieloną przez miliony osób na świecie. Zapomnieliśmy, że jeśli my wychodzimy do świata to musimy przyjąć też jego zasady. Zamachy w Paryżu pokazały to również dla świata online.

Pytanie czy EnVyUs będzie jednorazowym przypadkiem czy jednak jest to dopiero początek. Wiele osób będzie się zastanawiać nad bezpieczeństwem wyjazdu do USA czy innych LANów poza granicami swojego kraju. Ciężko jest przewidzieć kto wygra te Bo7. Pamiętajmy, że teraz mamy 3:3 i gramy do złotej bramki.

BRAK KOMENTARZY