NiP z nowy rosterem!

0

Doczekaliśmy się ogłoszenia pełnego składu Ninjas in Pyjamas na rok 2016. Ostatnim ogłoszonym zawodnikiem został Christopher „GeT_RiGhT” Alesund. Nie było to zaskoczeniem po wcześniejszym zaanonsowaniu Patrika „Foresta” Lindberga. To ta dwójka bowiem była stawiana jako rdzeń ewentualnej nowej siły na scenie.

Teraz możemy już oficjalnie zdementować plotki o nowej drużynie, którą właśnie miała tworzyć wcześniej wspomniana para szwedów. Wśród wielu plotek dodawany do nich był również Marcus „Delpan” Larsson, z którym wcześniej już grali. Był on między innymi stand-inem podczas fazy grupowej XII sezonu Starladdera.

NiP po dosyć nieudanym, jak na swoje wysokie standardy, roku postanowił pożegnać się z Aleksim „allu” Jallim i ogłosić skład tuż przed sylwestrem. Związane było to z zakończeniem kontraktów wszystkich innych zawodników 31 grudnia 2015. Zamieszanie było całkiem spore, ale tak naprawdę zakończyło się jedynie na sprowadzeniu Jacona „pyth” Mourujärviego w miejsce Fina.

Podobną operację przeprowadzono niedawno w ukraińskim zespole Na’Vi, gdzie rozwiązano dywizję Dota 2. Tam jednak było to potrzebne konkretnie do rozwiązania kontraktów i usunięcia z drużyny najsłabszego ogniwa (czyt. Xbocta). Tutaj możemy mówić o typowym zabiegu marketingowym. Szefostwo chciało zacząć z czystą kartą i zobaczymy czy uda się ją wypełnić sukcesami.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas:

Richard „Xizt” Landström

Adam „friberg” Friberg

Christopher „GeT_RiGhT” Alesund

Patrik „Forest” Lindberg

Jacon „pyth” Mourujärvi