G2 Esports bez dywizji HotS!

0

Stało się. Brak wyników doprowadził do nieuniknionego. G2 Esports rozstanie się z polskim składem Heroes of the Storm. Dywizja pozostanie zamknięta, ale zarząd organizacji nie wyklucza powrotu do tytułu w przyszłości. 

G2 Esports zdecydowało się zainwestować w tytuł Blizzarda jako jeden z pierwszych dużych graczy sceny esportowej. Posiadali swoją drużynę od marca 2015 roku. Przez ten czas osiągnęli wiele, ale wraz z kolejnymi miesiącami zaczęły pojawiać się problemy. Starano się im zapobiec między innymi zmieniając Adriana „adrd” Wójcika na Emanuela „Baczek” Bąka czy kończąc współpracę z Radosławem „Aydenem” Kwiatkowskim i powierzając drużynę opiece Erika „Erotha” Kalecie na stanowisku menedżera.

W wyniku braku rezultatów zarząd pod koniec roku otrzymał informację od graczy, że nadszedł czas na zmiany i każdy z nich poszuka własnej drogi na scenie Heroes of the Storm. G2 Esports podziękowało za współpracę aktualnym zawodnikom jak i również byłym. Podkreśliło jednak, że będzie śledzić dalszą karierę swoich byłych reprezentantów i możliwe, że w przyszłości ponownie, któryś z nich będzie grał w barwach organizacji Ocelote’a.

Ostatni skład G2 Esports

Ostatni skład G2

CEO G2 Esports, Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago:

„To była piękna historia lojalności, szacunku i ciężkiej pracy oraz zrozumienia. Chłopaki byli z nami w trakcie szczytowej formy i jesteśmy za to wdzięczni. Życzymy im wszystko co najlepsze w przyszłości”

Rozstanie z organizacją skomentował również Piotr „Nicker” Muzolf:

„Po bardzo intensywnych dziewięciu miesiącach rozstajemy się z G2 Esports. Podczas tego okresu wiele osiągnęliśmy i rozwinęliśmy się. Wierzę, że rok 2015 był najlepszym rokiem w naszym esportowych karierach i był to też duży krok dla G2 jako klubu. Jesteśmy bardzo dumni, że byliśmy częścią tego rozwoju i, że dumnie reprezentowaliśmy drużynę na świecie. Dziękujemy za niesamowite wsparcie w tym czasie i życzymy wszystkiego co najlepsze w przyszłości!”