Finaliści IEM Cologne 2015 ze zmianami personalnymi!

0
źródło: google.pl

W przeciągu kilku ostatnich dni dowiedzieliśmy się o kolejnych zmianach w składach zespołów przed nadchodzącym szóstym sezonem League of Legends. Kolejni gracze dołączają  do wielkiej „migracji” Koreańczyków do chińskich drużyn. Spowodowane jest to często kwestią finansową – Chińczycy są w stanie zaoferować zawodnikom więcej pieniędzy, a przecież każdy chciałby mieć zabezpieczenie finansowe w przyszłości, dlatego takie roszady wcale nie dziwią. Należy pamiętać jednak, że zgodnie z ubiegłoroczną polityką Riot Games, która obowiązuje do dzisiaj, drużyny mogą mieć w swoich wyjściowych składach maksymalnie dwóch graczy spoza swojego regionu.
…..

ESC Athena -> EDG Athena

Midlaner triumfatorów IEM Cologne 2015 postanowił skorzystać z oferty znanej chińskiej drużyny Edward Gaming. Jest on kolejnym znanym Koreańczykiem, który niespodziewanie zmienia region, w którym gra. Wcześniej wielkie poruszenie wywołało dołączenie obecnego mistrza świata Jang’a „MaRin” Gyeong-Hwan’a (toplanera SKT T1) do chińskiej formacji LGD Gaming. Kang „Athena” Ha-woon oprócz zwycięstwa na Intel Extreme Masters zajął pierwsze miejsce na KeSPA Cup 2015, pokonując właśnie SKT T1,

źródło: google.pl

wyżej wymienionych tegorocznych mistrzów Ligi Legend. Jego odejście prawdopodobnie kierowane jest także niezakwalifikowaniem się przez ESC Ever do koreańskiego odpowiednika LCS, przez co musiałby czekać pół roku na szansę gry wśród najlepszych graczy świata. EDG, które ma zapewnione miejsce w chińskim LPL, dostanie taką szansę od razu. Transfer ten na pewno rozczaruje fanów, ponieważ koreańska drużyna wydawała się bardzo zgrana i wykazywała duży potencjał.
..

QG Uzi

Jian „Uzi” Zi-Hao to dwukrotny wicemistrz świata. W 2013 roku razem z drużyną Royal Club został pokonany przez SKT T1 3:0. Rok później historia powtórzyła się, w finale pokonała ich inna koreańska drużyna – Samsung White, tym razem 3:1. Mimo tego „Uzi” przez wszystkie lata prezentuje wysoki poziom gry na pozycji AD carry. Jest bardzo wymagający co do swoich partnerów na dolnej alei, a drużyna bardzo często używa „protect AD carry comp” (ochrona swojego prowadzącego) co pozwala mu pokazać pełnię swoich umiejętności i pokierować zespół do zwycięstwa. Jeszcze niedawno na międzynarodowej scenie League of Legends krążyły plotki o jego odejściu z gry profesjonalnej z powodu kontuzji ramienia, ale na All-Star Los Angeles 2015 zobaczyliśmy, że nie dolega mu nic złego. Na obecny sezon „Uzi” dołączył do chińskiej organizacji QG Reapers, która na IEM Cologne 2015 zajęła drugie miejsce. Zastąpi tam na pozycji AD carry Yu „TnT” Rui, który został przeniesiony na „ławkę rezerwowych”. Chińczycy zaprezentowali się na europejskim turnieju bardzo dobrze, jednak nie wydają się pretendentami do zwycięstwa w chińskiej lidze oraz zdecydowanie nie są zespołem o tak dużej renomie i prestiżu jak poprzednie zespoły, w których dwukrotny wicemistrz świata, miał okazję się znajdować. Czy jednak indywidualne umiejętności mechaniczne chińskiej gwiazdy okażą się wystarczające, aby zapewnić QG wyjazd na kolejne mistrzostwa świata? To pokaże czas.

źródło: google.pl