EU Spring Playoffs #1

0
źródło: google.com

Początek playoffs

Dzisiaj rozpoczyna się faza playoff w Ameryce i Europie. Sześć pierwszych drużyn w tabeli każdego z LCS będzie rywalizować ze sobą o zwycięstwo i wyjazd na Mid Season Invitational do Szanghaju. Dzisiaj oraz jutro rozgrywane będą ćwierćfinały, których zwycięzcy zagrają w przyszłym tygodniu w półfinałach z zespołami, które zajęły pierwsze i drugie miejsce podczas regularnego splitu.

Europejskie playoffs

Ćwierćfinały w Europie rozgrywane są między czterema drużynami: Team Vitality i Fnatic oraz Origen

źródło: lol.gamepedia.com

i Unicorns of Love. Triumfatorzy tych spotkań zmierzą się z półfinałach z H2k Gaming oraz G2 Esports. Następnie zostaną wyeliminowane kolejne dwa zespoły a pozostałe zagrają w finale, stawką będzie wyjazd na międzynarodowe MSI w Chinach, gdzie zwycięska ekipa spróbuje swoich sił w walce z najlepszymi drużynami z całego świata.

Moje przewidywania

Do tej pory odbył się jeden mecz – Fnatic kontra Team Vitality. Wygrała drużyna FNC, co sprawia, że zagrają przeciwko G2 w półfinale. Mimo tego, że zaprezentowali wspaniały poziom gry to wątpię, aby mogli zatriumfować w starciu z G2, które niejednokrotnie udowodniło, że jest w czołówce europejskiego LCS.
Jutrzejszy mecz Origen kontra Unicorns of Love zakończy się według mnie zwycięstwem OG, które zmierzy się później z H2k Gaming. OG po powrocie swojego byłego midlaner’a „xPeke” wydaje się dominować swoich przeciwników w każdym meczu, a jeżeli rozwiązali problemy z „PowerOfEvil” to warto zauważyć, że zespoły posiadają możliwość wprowadzenia zmienników między każdym meczem, co może spowodować zamęt w drużynie UOL (lub OG), więc spotkanie tych dwóch ekip może być przednim widowiskiem. Półfinał z udziałem triumfatora tego meczu oraz H2K może się zakończyć według mnie tylko jednym wynikiem. H2K w tym sezonie nie uległo zbyt wiele razy, i nie podejrzewam, aby teraz miało to uczynić. Prezentowany przez nich poziom oraz posiadani zawodnicy przeczą jakiejkolwiek definicji porażki.
A finał? Ma szansę być jednym z najzacieklejszych spotkań w historii League of Legends. Zarówno G2 oraz H2K mają szansę wyjść z tego pojedynku zwycięsko. Wynik tych drużyn przeciw sobie podczas splitu to 1-1. Mimo że G2 Esports wygląda teraz na niepowstrzymane, to sądzę, że w BO5 większe szanse ma H2k Gaming. Na razie pozostaje nam jedynie czekać.

BRAK KOMENTARZY