EU LCS: Tydzień 8.

0
źródło: google.pl

Powoli zbliżamy się do końca bieżącego splitu LCS. Za tydzień miejsce będą miały ostatnie dni profesjonalnych rozgrywek. Po nich nastąpią playoff’y, w których drużyny zmierzą się w miniturnieju o pierwsze miejsce w europejskim LCS oraz relegacje, gdzie zespoły z ostatnich pozycji będą bronić się przed spadkiem do CS. Zdobywca pierwszego miejsca pojedzie na Mid Season Invitational do Szanghaju.

Dzień 1.

FNC 1-0 GIA
H2k 1-0 ROC
UOL 0-1 OG
VIT 0-1 G2
EL 0-1 SPY

Dzień 2.

G2 1-0 GIA
EL 1-0 UOL
FNC 0-1 VIT
SPY 0-1 H2k
ROC 0-1 OG

źródło: lolesports.com

Bieżący tydzień był na pewno rozczarowujący dla Unicorns of Love. Niespodziewane porażki z Origen i Elements umieściły ich ex aequo na czwartym miejscu razem z Fnatic oraz Origen. G2 Esports podkreśliło swoją dominację w Europie pokonując Team Vitality, tym samym spychając ich na drugie miejsce w tabeli. H2k Gaming po oczekiwanym wyniku 2-0 przeciwko Team ROCCAT i Splyce remisuje z G2 na pierwszej pozycji. OG także udało się pozyskać dwa zwycięstwa w tym tygodniu, natomiast FNC musiało ulec potędze VIT w rezultacie uzyskując wynik 1-1. SPY wygrało bardzo ważną grę przeciwko EL, przez co remisują z nimi na 7 miejscu zostawiając ROC i GIA w samym końcu stawki.

Koniec LCS = MSI

Wraz z końcem splitu EU LCS zostanie wyłoniona drużyna, która pojedzie na MSI z Szanghaju. Któż będzie to w tym roku? O zwycięstwo w playoff’ach będzie walczyć sześć drużyn: G2 Esports, H2k Gaming, Team Vitality, Unicorns of Love, Fnatic oraz Origen.

źródło: google.com

Zdecydowanymi faworytami jest pierwsza trójka. Walka między nimi będzie tym bardziej pasjonująca, że każda z tych drużyn ma ze sobą wynik 1-1. Biorąc jednak pod uwagę formę, którą ostatnio pokazują sądzę, że mecz finałowy odbędzie się między H2k oraz G2. Z pewnością będzie to bardzo wyrównane i pasjonujące widowisko, w którym zetrze się ze sobą trójka Polaków. Po stronie G2 będzie to Mateusz „Kikis” Szkudlarek, a H2k reprezentują Marcin „Jankos” Jankowski oraz Oskar „Vander” Bogdan. Kto wróci z tarczą, a kto na tarczy? Naprawdę ciężko powiedzieć. Nie mogę doczekać się już kolejnego tygodnia LCS i playoff’ów, które po nim nastąpią!

BRAK KOMENTARZY