Co nas czeka w 2016 roku?

0

Witajcie w nowym roku! 2015 już za nami, a przed nami 2016. Trzeba się przyzwyczajać, chociaż i tak wiem, że przez pierwszy miesiąc będę jeszcze mówił, że mamy 2015. Jako, że sporo osób „odpoczywa” po długiej i nieprzespanej nocy, to ja postanowiłem na dzień dobry napisać artykuł o tym co nas czeka w 2016 roku – a będzie się działo!

Zacznę od tego co jest tematyką naszego portalu – E-SPORT. Już w styczniu czeka nas E-SPORT Piotrków „Winter Edition”. Impreza odbywać będzie się w dniach 16-17 stycznia w (jak sama nazwa wskazuje) w Piotrkowie Trybunalskim. Kilka dni później warto przenieść się do Wyrzyska, bo tam, w dniach 20-22 stycznia odbywa się projekt LAN. Niestety pod koniec stycznia, prawie w tym samym czasie odbywają się dwa eventy. W Nowym Targu w dniach 29-31 VexTeriam Cup oraz w Ełku Mazurska Arena E-Sportu Winter w dniach 30-31 stycznia.

Luty znowu doświadczy nas trudnym wyborem w wydarzeniach, ponieważ w dniach 6-7 lutego w Płońsku odbywa się Płońsk E-Sport Challenge – Winter, a w Strzegomiu Strzegom LAN Arena: CG:GO.

Marzec to ten miesiąc, na który czeka większość z nas! IEM czyli Intel Extreme Masters 2016 w Katowicach! W tym roku, na tą imprezę wybierzemy się w dniach 4-6 marca. Dobra zabawa gwarantowana! Natomiast 12 dni po zakończeniu IEM do siebie zaprasza nas Białystok. Co prawda tylko na jeden dzień, ale może się warto wybrać. Doprecyzowując – 18 marca, Network Team Games 2016 w Białymstoku.

Potem bardzo długo musimy czekać, bo aż do czerwca kiedy to odbędzie się w Kielcach GAME ON 2016. Event ten potrwa dwa dni i odbędzie się w dniach 25-26 czerwca.

No i potem znowu długo, długo nic. Natomiast w październiku kolejna edycja PGA, czyli Poznań Games Arena 2016, na którą organizatorzy serdecznie zapraszają w dniach 21-23 października.

esport_1

A co w świecie normalnych gier? Tutaj jak co roku też się dużo dzieje. Przeglądając listę premier w 2016 roku nie da się ukryć, że zaplanowane jest wydanie kolejnego Asasyna… Która to już część? Po trójce, która była tak naprawdę bodajże piątą częścią przestałem liczyć. Uff… na szczęście to tylko Chronicles, czyli dwu wymiarowa platformówka ze znanym nam Asasynem w roli głównej. Dalej na liście widnieje kolejna część Resident Evil. W styczniu będzie miała również miejsce premiera wydania pc-towego gry Rise of Tomb Rider.

Im dalej „w rok” tym więcej grzybów. Graczy ucieszy kolejna edycja bardzo popularnej gry, Far Cry Primal. Jak to jednak bywa w branży gier, znowu konsolowcy otrzymają wcześniej swoją grę niż właściciele pc-tów. Dalej premierę będzie miał Hitman (2016), American Truck Simulator, Tropico 5 (wersja na XBOX One).

Końcówka kwietnia to oczywiście pojawienie się kolejnej edycji z mojej ulubionej serii Total War. Tym razem nie będzie to Japonia, nie będzie to Rzym, nie będzie to również nudne i ciemne średniowiecze. Tym razem gratka dla fanów planszowych gier bitewnych! Studio Creative Assembly wyda swoją wersję Warhammera! Natomiast dzień później, tj. 29 kwietnia, na rynku pojawi się Uncharted 4: A Thief’s End.

Lista jest tak długa, że mógłbym pisać ją przez cały dzień a i tak nie podałbym wszystkich nowych produkcji. Jednak wymienić trzeba jeszcze takie gry jak: Dead Island 2, Mafia 3, Mass Effect: Andromeda, The Settlers: Kingdoms of Arteria czy Worms WMD.

Jak widzicie, rok 2016 będzie bogaty w wydarzenia e-sportowe i premiery gier. Mamy nadzieję, że producenci gier dla wielu graczy również przygotują w tym roku dużo niespodzianek. Życzę więc wspaniałego, gamerowego roku!

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPremiera The Division już 8 marca 2016!
Następny artykułZ dziennika stalkera – S.T.A.L.K.E.R. Misery Mod 
Aktualnie jestem studentem trzeciego roku na kierunku Automatyka i Robotyka na Politechnice Gdańskiej. Grami pasjonuję się już od dziecka. Moim zamiłowaniem są strategie, które są jeszcze mało popularne co jest wielką szkodą. Mam nadzieję, że uda mi się Was przekonać, że myślenie w grach nie boli. Poza graniem w gry komputerowe pasjonuję się programowaniem oraz muzyką - bardzo dobrą muzyką! Ale i w wolnych chwilach znajdzie się czas na odpoczynek przy ciekawej książce lub czas na sport (ten prawdziwy).