x-kom CLASH – RELACJA

0

W dniach 11-12 czerwca odbył się x-kom CLASH, czyli wielkie gamingowe wydarzenie, na którym mogliśmy znaleźć takie atrakcje, jak: turnieje League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, mini turnieje FIFA 16 i Doom, konkurs cosplay, Youtuberzy i wiele więcej! Zacznijmy od początku.

Czym był x-kom CLASH? „Unikatowy, autorski projekt skierowany do wszystkich graczy i miłośników gamingowego sprzętu”tak swoją imprezę opisują organizatorzy, ciężko się z nimi nie zgodzić! x-kom CLASH miał miejsce w hali Częstochowa, na wydarzeniu mogliśmy natknąć się na stoiska producentów: ASUS Republic of GamersDell Alienware, Intel oraz Lenovo, którzy prezentowali graczom najnowsze produkty ze swoich ofert, oraz organizowali róznego rodzaju konkursy. Była też możliwość zgarnięcia darmowych gadżetów.

  • 11 czerwca – sobota

Hala Częstochowa, która została otwarta o godz. 11:00, zapełniła się w mgnieniu oka. O 12:00 miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia, na której zagościli Wice Prezydent Miasta Częstochowa Jarosław Marszałek i prezes x-kom Michał Świerczewski, oraz przedstawienie stref specjalnych – ASUS, Dell, Intel i Lenovo. Następnie nadszedł czas na największa atrakcję tego dnia – turniej League of Legends!Na samym początku zostały przedstawione drużyny, które zakwalifikowały się do finałów turnieju. Mogliśmy tutaj podziwiać takie teamy, jak Illuminar Honor Gaming, Bobaski, Szef+6 oraz x-kom Team. Co do iHG, był to niestety ich ostatni wspólny turniej, lecz o tym później. W półfinałach pojedynki w systemie Bo3 stoczyli OverUsed vs. Bobaski i SZEF+6 vs. iHG. Po niesamowicie zaciętych grach do finału zakwalifikowali się OverUsed i iHG. 

Illuminar Honor Gaming,wiedząc, że jest to ich ostatni wspólny występ, dawało z siebie wszystko, starali się, aby każdy ich ruch był przemyślany, by w ich grze nie było widać cienia błędu, jednak ich przeciwnicy okazali się lepsi i OverUsed wygrało turniej League of Legends z wynikiem 2:0, tym samym zgarniając nagrodę 25.000zł! 

Jednak co się działo w międzyczasie w hali Częstochowa?

Od godz. 13:00 trwał mini turniej FIFA 16 w strefie Dell. Pula nagród wynosiła 3000zł! Natomiast w strefie Lenovo odbywał się mini turniej Doom!

Godz. 14:00 to godzina rozpoczęcia konkursu cosplay w strefie Alienware! Jako „cosplay-gwiazdy” na x-kom CLASH pojawiły się takie osobistości, jak Violet, Issabel, Madlencia i Sandygraphy. Do wygrania były Fotele DXSeat, Playstation 4, akcesoria komputerowe i arkusz materiału termoplastycznego Worbla. Jednak trzeba pamiętać, że na pierwszym miejscu zawsze jest dobra zabawa! Drugi konkurs cosplay miał miejsce o godz. 16:00 w strefie Lenovo. Który cosplay przypadł Wam najbardziej do gustu? :)

Wystąpienie SeTo i Ziemniaka, czyli dwóch znanych Youtuberów, zaczęło się o 16:00, w międzyczasie w strefie Della i Lenovo mogliśmy zagrać turniej w Street Fighter V. Relacja z perspektywy Ziemniaka:

Pewnie każdy fan CS:GO chciałby zobaczyć najlepszego, polskiego komentatora CSa na żywo we własnej osobie. O 16:00 była taka okazja, gdyż nawet Izak miał swoje 5 minut! Patrzcie, jak się cieszy :) Oczywiście była możliwość porozmawiania z nim, zadania mu kilku pytań, oraz zrobienia pamiątkowego zdjęcia!Godzina 17:00, a atrakcji nie brakowało, w strefie Lenovo mieliśmy możliwość wzięcia udziełu w Konkursie Wiedzy, tym samym zgarnięcia nagród od Lenovo, a o 18:00 mogliśmy podziwiać mecz Team Seto vs. Team Ziemniakw strefie Della!

Jednak nie zabrakło też tych smutnych chwil, gdyż pożegnaliśmy jedną z najlepszych polskich drużyn League of Legends, Illuminar Honor Gaming. Jak wcześniej wspomniałem, był to ich ostatni, wspólny turniej, a po x-kom CLASH każdy z zawodników miał pójść własną ścieżką. iHG prawie dostało się do Challenger Series, czyli do kwalifikacji do LCS. W skład drużyny wchodzili:

  • Jakub „Kubon” Turewicz – Top
  • Wojciech „Tabasko” Kruza – Jungle
  • Remigiusz „Overpow” Pusch – Mid
  • Jakub „Creaton” Grzegorzewski – AD Carry
  • Patryk „Mystiques” Piórkowski – Support
  • Veggie – coach

Jak to powiedział Overpow:

Pożegnanie iHG:

  • 12 czerwca – niedziela

Jak w sobotę największą atrakcją był turniej League of Legends, tak w niedzielę odbył się turniej Counter Strike: Global Offensive z komentarzem Masterczułka i PAGO!

Jednak tego dnia nie tylko CS:GO miał swoją chwilę chwały, od godz. 10:00 odbywały się turnieje Heroes of the Storm, Hearthstone oraz Dota 2, gdzie w każdym z nich pula nagród wynosiła 3.000zł!

Od godziny 11:00 mieliśmy okazję podziwiać drużyny, które będą walczyć o pierwsze miejsce w turnieju Counter Strike: Global Offensive, byli to między innymi DOBRYGAMING, Pride Gaming, Team AGG i NoMercy HyperX. W półfinałach zmierzyli się ze sobą Homeless vs. Team AGG i Pride Gaming vs. Team Kinguin. Do finałów przeszli Team AGG i Pride Gaming, natomiast zwycięsko z tego turnieju wyszli Team AGG z wynikiem 2:1, zgarniając tym samym (tak samo jak OverUsed) 25.000zł!

Poprzedniego dnia drugą, gigantyczną atrakcją były konkursy cosplay, natomiast w niedzielę były to wystąpienia Youtuberów, takich jak Rojo, Gimper, Kubson, czy MamikoO godz. 14:00 wystąpił dla uczestników x-kom CLASH Rezigiusz, natomiast od 14:30 scenę przejęła wcześniej wymieniona czwórka oraz Kolega Ignacy, Vertez, MerghaniRembol i Matuss. Twórcy opowiedzieli o sobie, co było ich motywacją do nagrywania, jak zaczęła się ich przygoda z Youtubem, po czym poodpowiadali na pytania publiczności. Od godziny 15:00 Youtuberzy byli do dyspozycji gawiedzi: robienie zdjęć, rozdawanie autografów, tym i wieloma innymi rzeczami zajmowały się gwiazdy Polskiego Internetu!

  • Czy warto pojechać na kolejną edycję x-kom CLASH? 

Biorąc pod uwagę, że każdy się uczy na błędach, to pewnie organizatorzy też wyciągną jakieś wnioski z tej imprezy. W tym roku gamingowe wydarzenie w Częstochowie było przygotowane niesamowicie dobrze: wstęp wolny (wystarczyło potwierdzić uczestnictwo w imprezie na głównej stronie x-kom CLASH), masa atrakcji, dzęki czemu uczestnicy mieli co robić od rana do wieczora, znane, internetowe gwiazdy, najpopularniejsze polskie drużyny e-sportowe, prowadzący, którzy koniec końców spisali się na medal, lecz co najważniejsze – NIESAMOWITA ATMOSFERA! Sądzę, że po takim sukcesie, jaki odniosło tegoroczne x-kom CLASH, następnym razem możemy spodziewać się większej ilości atrakcji!

BRAK KOMENTARZY