Planszówki

0
źródło: google.pl

Planszówki urozmaicają nam życie już kilka tysiącleci.

Pierwsza planszówka powstała prawie 5000 lat temu o nazwie “ Królewska gra z UR” w Mezopotamii. Od tamtych odległych czasów wiele się zmieniło, a w samych ostatnich latach rozrywka na planszy stałą się bardzo powszechna i urozmaicona. Gry te może podzielić na przeróżne kategorie takie jak rodzinne, strategiczne, ekonomiczne, historyczne, fantasy, na imprezę i wiele innych, ponieważ zabawa ta zyskała aprobatę nie tylko u najmłodszych ale również u starszych członków naszego społeczeństwa, którzy potrafią się przy tym niesamowicie bawić. Niektóre rozgrywki potrafią trwać kilka godzin a niektóre kilkadziesiąt minut, udział w zabawie może brać jedna, dwie, trzy lub więcej osób, wszystko zależy od zasad jakie daje nam dana gra czy rozszerzenie do niej. Przeważnie w pudełku z grą nie znajdziemy już tylko planszy, kostki i kliku pionów, ale producenci oferują nam takie gadżety jak karty, przeróżne żetony, znaczniki, figurki i wiele innych niesamowitych elementów.  Obecnie na “rynku” znajduje się tyle gier planszowych że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

źródło: google.pl

My postaramy się wam kilka z tych wspaniałych gier zaprezentować, przedstawić a w niektóre na pewno zagramy. Jeśli będziesz miał możliwość i chęci możesz zrobić to wraz z nami. Kości w dłoń i zapraszamy! .

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułCrafts of two razem z g4mer.pl!
Następny artykułHeroes of the Storm
Jego pasją zawsze były wszelakiego rodzaju gry. Lubi zarówno usiąść przed komputerem jak i wspólnie ze znajomymi przy stoliku aby rozegrać dobra partię w bitewniaka lub planszówkę. Ta pasja towarzyszyła mu od młodzieńczych lat która wraz z wiekiem wzrastała. Zaraża swoim zainteresowaniem wszystkich wokoło, jest przy tym wesołym i pogodnym człowiekiem zarażający swoim optymizmem i pozytywnym nastawieniem do życia. Na co dzień kochający mąż i ojciec.