[MTG] Niech żyje król, czyli nowe Conspiracy #2

0

Wizards of the Coast doprawdy ciekawie rozegrało kwestię najnowszego Conspiracy.
Tak bowiem, jak blok fabularnie opierać ma się na rozgrywkach o władzę w krainie Fiory, tak i sami twórcy postanowili – zapowiadając ten set – wprowadzić w ruch małą intrygę. Dosłownie na dniach zmieniał się więc nie tylko tytuł bloku, lecz i jego historia. O jej początkach przeczytacie w tekście Umarł król, czyli nowe Conspiracy #1.

pusty tron

Jeszcze dwa dni temu nowe Conspiracy posiadało podtytuł The Empty Throne. Miał on być symbolem pustego tronu Paliano – jednego z największych królestw Fiory. Miejsce to zwolniło się po tym, jak wieczny król-duch Brago został zamordowany. Stworzyło to więc doskonałą sytuację dla każdego, kto chciałby tron zagarnąć dla siebie…

merchesa karta

I oto stało się: władzę w Paliano przejęła jedna z najbardziej wpływowych szlachcianek: Marchesa, zwana Czarną Różą (The Black Rose). Przydomek ten nie jest przypadkowy, bowiem jej działania od zawsze były…prawnie wątpliwe. Opierała swoją pozycję na całym sztabie szpiegów i szmuglerów. Jej karta zaś każdemu z naszych stworzeń dawała zdolność Dethrone (detronizacja), hmm…

I tak oto nowe Conspiracy ponownie zmieniło swój podtytuł, który teraz brzmi Take the Crown. Wcześniejsze porównanie otoczki fabularnej tego setu do historii z „Gry o Tron” nie było więc pustym strzałem.

W związku z powyższym liczba kart w tym bloku znów została zwiększona do 221 (z wcześniejszych 220). Jak można się domyślić, nową kartą będzie – najprawdopodobniej – właśnie karta Marchesy, nowej królowej.

merchesa male

Tym, co na szczęście nie uległo zmianie, jest data premiery, czyli 26 sierpnia 2016.

Czyż pozostaje nam okrzyknąć „Umarł król, niech żyje królowa„? Niekoniecznie, bowiem podtytuł Take the Crown świadczyć może, że korona Paliano jeszcze nie raz może zmienić swojego właściciela…tyle że podczas gry, bowiem WOTC zarzekło się, że była to juz ostatnia zmiana odnośnie tytułu.