Czas Zaorać Socjalizm – rodzima gra karciana z humorem politycznym w tle

0

Czas Zaorać Socjalizm to autorski projekt rodzimych twórców ze studia Invisible Hand Entertainment. Gra jest oryginalnym połączeniem planszówki z kolekcjonerską grą karcianą. Równie interesująca jest jej tematyka – polityczne zmagania między prawicą a lewicą, wszystko to zaś okraszone iście Montypythonowskim humorem.

„Eureka!”
Pomysłodawcą oraz głównym twórcą gry jest Mateusz Hereda, obecnie student na jednej ze Śląskich uczelni. Gra swoje początki miała w facebook’woym fanpejdżu, na którym pojawiały się humorystyczne przeróbki kart z Magic: The Gathering, jednak zamiast fantastycznych istot, bohaterami na kartach byli właśnie politycy z obu stron barykady.

Błyskotliwy pomysł przyciągnął rzesze fanów, co dało zielone światło dla utworzenia nowego, zupełnie autorskiego projektu, którym jest właśnie Czas Zaorać Socjalizm – pierwsza plityczno-prześmiewcza gra w Polsce. Projekt od początku cieszył się zainteresowaniem społeczności, czego wyrazem była rozpoczęta w połowie ubiegłego roku zbiórka funduszy na PolakPotrafi.pl. Jej wynik przerósł najśmielsze oczekiwania, bowiem z planowanych na wstępie 15 tys. złotych wymaganych funduszy, projekt uzbierał niemal 75 tysięcy złotych!

Przykładowe karty z Czas Zaorać Socjalizm.
Karty w Czas Zaorać Socjalizm dzielą się na kilka typów.

Karty w dłoń!
Rozgrywka w Czas Zaorać Socjalizm pozwala na grę od dwóch do czterech graczy. Każdy z nich operują zbudowaną wcześniej własnoręcznie talią. Tak jak w grach karcianych, tak i tutaj talie składać możemy z zebranych wcześniej kart, które możemy zdobywać np. z boosterów. Karty podzielone są na 3 „stronnictwa”: prawicę, lewicę, oraz karty neutralne, które możemy umieścić w dowolnym decku. Na samych kartonikach widnieją oczywiście podobizny postaci oraz aluzje do wydarzeń z rodzimej i światowej sceny politycznej.

W telegraficznym skrócie gra polega na wykładaniu kart na załączoną do zestawu planszę. Gracze zaś – poruszając się po niej swoimi jednostkami – walczą o zwycięstwo. Gra toczy się w turach, podczas których możemy zagrywać zarówno stronników, jak i karty innych typów, jak ulepszenia, wydarzenia, czy budynki. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbawi przeciwnika wszystkich 10 punktów życia.

Rozgrywki we wczesną wersję CZS podczas zeszłorocznego Pyrkonu.
Rozgrywki we wczesną wersję CZS podczas zeszłorocznego Pyrkonu.

Czas nadchodzi!
Premiera Czas Zaorać Socjalizm będzie mieć miejsce już niedługo, bo w kwietniu 2016 roku. Projekt ma mieć swoją placówkę także na tegorocznym Pyrkonie.
Po dodatkowe informacje odsyłamy na oficjalny Fanpage CSZ, a także na profil gry na PolakPotrafi.pl.

Czekamy niecierpliwie i życzymy sukcesu!

BRAK KOMENTARZY